Vytrvalosť je tajomstvo všetkých víťazstiev

Vytrvalosť je základ úspechu - aj táto veta znela z úst bývalého kapitána Slovenskej futbalovej reprezentácie či, Spartaka Trnava, dlhodobo hrajúceho hráča v Nemeckej Bundeslige (Wolfsburg a Mainz) a teraz už futbalového trénera Miroslava Karhana, ktorý bol hosťom našej aprílovej kariérnej excelentnosti.

1378685_1200x

Miroslav Karhan nám odprezentoval začiatky jeho úspešnej futbalovej kariéry, ktoré boli vydreté už od jeho útleho detstva. Sám časom zhodnotil, že za všetkými doterajšími úspechmi stála tvrdá príprava už od malička, disciplína a poctivá práca. Kvôli tréningom chodieval na bicykli 20 km tam a 20 km naspäť s cieľom byť každý deň lepší. Výsledky jeho tvrdej práce prišli už v 16tich rokoch keď sa nominoval do A mužstva Trnavského Spartaka. Po 5tich rokoch prišiel angažmán v zahraničí v slávnych kluboch akými sú – Betis Sevilla, Besiktas Istanbul, Wolfsburg a Mainz. Pozvánka do reprezentácie bola automatickým vyústením jeho úspechov v zahraničí a odohral spolu až 107 medzištátnych zápasov.

Po zhodnotení celej jeho kariéry priznal, že všetky jeho zahraničné angažmá či pozvánky do reprezentačného mužstva boli vďaka jeho vytrvalosti, ktorá je pre neho najdôležitejší faktor úspechu.
Odovzdal nám jasné posolstvo, že ak denno-denne konáme aktivity a činnosti na splnenie svojich cieľov a sme vytrvalí, úspech sa dostaví časom aj sám.

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*