Spolupráca s viacerými školami

Náš kurz organizujeme každý týždeň v rôznych mestách pre širokú verejnosť, individuálne pre rôzne firmy. Fakt, ktorý mňa teší najviac je ten, že o naše kurzy prejavuje záujem čoraz viac základných, stredných a vysokých škôl.

levoca

Téma, ktorá je v poslednej dobe často preberaná. Je potrebné zahrnúť do nášho školského systému hodiny zamerané na všeobecné informácie z oblasti financií, alebo nie?!
Potešujúca správa je tá, že v roku 2016 sa finančná gramotnosť dostáva do povedomia škôl a hlavne základné školy postupne začínajú pracovať s touto myšlienkou. Deti sú naša budúcnosť a podľa môjho názoru, čím skôr, tým lepšie…
O samotnom projekte kurzov a cieľa projektu vás budem informovať v mojom blogu.

Som presvedčený, že projekt zameraný na základných školách je potrebný. Tak, ako sa deti učia rátať, čítať a kresliť na základnej škole, tak je potrebné ich hravou formou oboznámiť so všeobecnými informáciami z finančného trhu.

Projekt zameraný na stredné školy a maturitné ročníky je taktiež veľmi potrebný. Z vlastnej skúsenosti viem, že absolútne som netušil, čo všetko ma čaká a na čo všetko sa mám pripraviť po ukončení strednej školy a nástupom na vysokú školu do cudzieho mesta, kde som dočasne býval a musel som sa naučiť vedieť pracovať s peniazmi.

Projekt zameraný na vysoké školy so zámerom naučiť študentov správne narábať s informáciami na finančnom trhu a napríklad aj to, ako nepodľahnúť marketingu, ktorý je na nás cielený z každej strany. Informácie podávané vysokoškolským študentom sú detailnejšie, odbornejšie s cieľom priblížiť študentom, ako teória funguje v praxi.

Ako prvá škola prejavila záujem o náš kurz v januári 2015 Obchodná akadémia v Seredi, pokračovali sme strednou odbornou školou obchodu a služieb Z. Kodálya v Galante a strednou odbornou školou Vrbové.
Ako prvá základná škola prejavila záujem základná škola J. A. Komenského v Seredi. Pokračovali sme na gymnáziu J. Francisciho-Rimavského v Levoči.

Momentálne sú načrtnuté nové projekty s ďalšími školami a ja verím, že v roku 2017 pribudnú ďalšie.

Ďakujeme za spoluprácu!

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*