10868017_366250280222174_6812840176917561457_n

Prečo Kurz Finančnej Gramotnosti

Tomáš povedz nám, prečo projekt Kurz Finančnej Gramotnosti zameraný pre širokú verejnosť, firmy, základné, stredné a vysoké školy? S touto otázkou sa stretávam veľmi často a je najvyšší čas dať odpoveď všetkým, ktorí ju ešte nepoznajú.

Čo finančná gramotnosť vlastne znamená?

Je to v podstate súbor znalostí a zručností, ktoré pomáhajú ľudom správne pracovať a narábať s peniazmi v rôznych životných situáciách.

Väčšina z vás ste sa určite stretli s pojmom finančná gramotnosť. Téma, ktorá sa čoraz pravidelnejšie spomína v médiách, rôznych článkoch na internete a podobne. Otázka znie, či ste o tejto téme len počuli, alebo sa v nej aj zdokonaľujete.
Podľa môjho názoru ľudia finančnú gramotnosť považujú za samozrejmosť s pocitom, že všetci všetko ovládajú a nepotrebujú pomôcť. Som presvedčený, že v dobe v ktorej momentálne žijeme to nie je ten najsprávnejší postoj. V dobe, kedy sa podmienky na trhu menia oveľa častejšie ako v minulosti.
Ľudia sa učili pracovať s peniazmi už v časoch dávno minulých. V čase ,kedy nebolo toľko finančných možností na trhu ako dnes a práve to je ten dôvod, prečo by ľudia mali začať brať finančnú gramotnosť zodpovedne. Z praxe viem, že ľudia, ktorí chodia pravidelne do práce, starajú sa o svoje rodiny, venujú sa rôznym záľubám, tak nestíhajú sledovať aktuálne dianie na trhu. Bohužiaľ aj tu sa potvrdzuje pravidlo, že sa človek učí na svojich chybách.

Klientov možno rozdeliť do troch skupín.

  • Prvá skupina sú klienti, ktorí sa zaujímajú a naozaj aj vzdelávajú v oblastí financií a ich finančné plánovanie v rodine má ten správny smer.
  • Druhá skupina sú klienti, ktorí sa nevyznajú do pravidelného plánovania a prispôsobovania sa finančného plánu na danú dobu, ale využívajú služby odborníka, ktorý im s finančným plánovaním na základe finančného plánu pravidelne pomáha.
  • Tretia skupina sú klienti, ktorí majú obrovské nedostatky v plánovaní.

Prečo projekt Kurz Finančnej Gramotnosti

Ako som už vyššie spomenul, že ľudia nemajú finančnú gramotnosť za prioritu, tak nám to každodenná práca s klientom  a teda prax pravidelne potvrdzuje.
Samotný nápad projektu Kurz Finančnej Gramotnosti vznikol začiatkom roka 2015.
V tom čase, keď sme tento projekt plánovali, prezentovali a snažili sa ho zlepšovať sme ani len netušili, ako rýchlo sa dokáže táto myšlienka dostať medzi ľudí. Samozrejme na začiatku išla iniciatíva z našej strany a podpora projektu prostredníctvom webovej stránky http://www.kurzfinancnejgramotnosti.sk, na ktorej si potenciálny uchádzač môže vybrať miesto konania kurzu, čas konania kurzu a dokonca aj svojho prednášajúceho. Cieľom bolo, aby každý záujemca si kurz prispôsobil podľa svojich časových možností a nemusel sa prispôsobovať nám. Neskôr sme samotný projekt podporili testom, ktorý bol zostavený na základe ôsmich otázok s cieľom vyhodnotiť odpovede a podľa potreby uchádzača pozvať na daný kurz. Otestovať sa môžete tu: http://www.test.kurzfinancnejgramotnosti.sk.

Naše kurzy sú bezplatné. Otázka znie prečo? Odpoveď je veľmi jednoduchá. Náš kurz považujeme za pridanú hodnotu, ktorú chceme dostať k čo najväčšiemu počtu ľudí. Je to projekt, ktorým sa prezentujeme a snažíme sa dať nášmu okoliu niečo navyše. Denne riešim niekoľko klientov a finančných plánov, plus pomáham mojej firme pri riešení jednotlivých klientov. Informácie a prax, ktorú mám, chcem posunúť ďalej.

Aj na základe týchto vlastností sme naše kurzy postupne rozbehli na školách, ktoré prejavili záujem. Nižšie ročníky sa snažíme zaujať hravou formou. Tie staršie ročníky s cieľom pripraviť ich na rôzne situácie, ktoré ich čakajú v dospelosti, počas štúdia, alebo pri založení rodiny a zaobstarania prvej nehnuteľnosti. Mojou prioritou pri školení jednotlivých kurzov je teóriu premeniť na prax a ukázať na reálnych prípadoch, aké chyby ľudia robia, alebo nerobia so svojimi financiami.
Postupne prejavili záujem aj firmy, ktoré mali záujem vedomostne obohatiť svojich zamestnancov.
Pre širokú verejnosť sa kurzy organizujú pravidelne, podľa rozvrhu na našej stránke, v prípade potreby sa vieme dohodnúť aj individuálne.

Doba je rýchla, mení sa veľmi rýchlo a momentálne na trhu pôsobia tri generácie súčasne. Generácie, ktoré majú vlastné potreby a správanie sa na trhu. Každá rozmýšľa úplne odlišne. To, čo si staršia generácia myslí, že ak niečo niekedy fungovalo a tak isto to funguje aj dnes, tak to nemusí byť vôbec pravda. Stáva sa aj to, čo jeden deň školíme, tak na druhý deň môže byť na základe zmien na trhu inak. Snažíme sa predvídať a klientov pripravovať na zmeny, ktoré nás v blízkej budúcnosti všetkých čakajú.

Na našich kurzoch nestratíte absolútne nič, práve naopak získate informácie, ktoré vám môžu ušetriť peniaze.

NEDOSTATOK PEŇAZÍ STOJÍ PENIAZE!

Tešíme sa na vašu návštevu…

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*