Jeden tím, jedna rodina, jedna značka

Častokrát sa stretávam s otázkami, ako zvládam spoločné podnikanie a budovanie firmy spoločne s mojou priateľkou, bratom a švagrinou. Je to výhoda, alebo nevýhoda? Ja to vidím takto…

img_0006

Treba začať pekne od začiatku a povedať hlavne to, že to bol práve brat Peter, ktorý mi dal v roku 2013 víziu spoločného podnikania počas môjho štúdia na vysokej škole. Musím sa priznať, že sa to počúvalo všetko veľmi dobre, ale začiatok a rozbeh bol náročný. Skúsenosti s podnikaním som nemal žiadne, hoci som tento odbor študoval na vysokej škole. Vedomosti z vysokej školy boli skôr teoretické, ako praktické a práve to bola tá príčina, ktorá vo mne vyvolala rozhodnutie začať a získať potrebnú prax do života.

Naše začiatky v skratke

Môj vzor bola v tom čase bratova partnerka a moja vedúca Mária Valentovičová , ktorá tiež ako študentka vysokej školy pôsobila už na pozícii obchodná vedúca, viedla svoj tím ľudí a mala niekoľko desiatok spokojných klientov. Práve tu som videl, že ak človek naozaj chce a práca s ľuďmi ho baví, tak dokáže rozbehnúť tú správnu kariéru.

Môj prvý úspech prišiel v auguste 2013 a povýšenie na prvú vedúcu pozíciu, ktorá mi zdvihla sebavedomie, prvýkrát v živote som sa reálne stretol s pasívnym príjmom a viedol som svoj tím ľudí.
O pár mesiacov neskôr v apríli 2014 som sa stal obchodným vedúcim.
Rok 2014 bol zaujímavý rok, pretože aj vedúca Mária sa posunula na pozíciu okresnej vedúcej. Moja partnerka Soňa začala vnímať naše podnikanie v roku 2015 a v tom istom roku sa stala jeho súčasťou. Momentálne má vo firme značku skvelej odborníčky pri práci s klientom. V roku 2015 brat Peter ukončil zamestnanie a začal sa naplno venovať nášmu spoločnému biznisu, čo mi spravilo obrovskú radosť. Práve toto bol ten zlom, kedy sme si uvedomili, že už všetci naplno pôsobíme v rovnakom biznise a treba zostaviť spoločný etický kódex pôsobenia našej firmy, biznis plán na najbližšie roky, celkové zhodnotenie našej situácie a smerovanie našej firmy v najbližších rokoch.
Každým dňom som stále viac presvedčený, že to bolo správne rozhodnutie a sme na tej správnej a hlavne spoločnej ceste.

Sila tímu je viac, ako sila jednotlivca

Každý z nás je odborník v niečom inom, ale dôležité je to, čo nás spája a to je sila tímu. Práve tím je to slovo, ktoré zastrešuje odbornosť každého z nás. Nehovorím teraz len o nás štyroch. Náš tím tvoria ďalší spolupracovníci, ktorých vnímam ako súčasť rodiny. Som presvedčený, že len „špičkoví“ ľudia môžu tvoriť „špičkovú“ firmu a to je náš cieľ. Vďačný som hlavne za to, že sa postupne rozrastáme a pôsobíme v niekoľkých mestách na Slovensku. Aj toto je výsledok toho, že ľudom sa náš systém páči a hlavne to, že chceme byť na trhu iní. Chceme sa odlišovať v prvom rade kvalitnou prácou, byť príkladom a hlavne robiť to, o čom aj hovoríme.

Na spoločnom rodinnom podnikaní vidím niekoľko výhod

  • spoločná vízia a spoločné ciele
  • jednotný systém, ktorého sa držíme
  • etický kódex správania sa našej firmy na trhu
  • spoločné pracovné cesty
  • všetci za jedného
  • jedna značka

Je síce pravdou, že niekedy to na spoločných poradách a stretnutiach iskrí. Myslím si, že to je len dôvod presadzovania jednotlivých názorov každého z nás, ale v konečnom dôsledku vždy nájdeme spoločné riešenie.
Verím, že som vám týmto článkom priblížil naše pôsobenie a informoval vás o tom, ako veľmi si zakladáme na našej značke, hodnotách a kvalitnej práce, pretože Valentovičovci chcú ísť príkladom!

dvovb_177-rdvovb_008-rdvovb_092-r12512753_1186274634716043_1072607624294192720_n-1

 

 

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*